Home / PSİKOTERAPİ ULAŞTIRMA PROGRAMI

PSİKOTERAPİ ULAŞTIRMA PROGRAMI

Antalya’da haftada iki kişinin intihar ettiğini biliyor muydunuz?
İntiharın ortadan kaldırılması için geliştirilen bu projeye katılmak ister misiniz?
İntihar eden bireylerin en büyük sorunu kendilerine yardımın ulaşamaması ve yardım alamadığı için kendi sorunlarının içinde boğulmasıdır.
İntiharın eşiğine gelmiş bir insan için tıbbi yardım, sosyal hizmetler, hukuki destek ve kendi kendisinin terapisti olmasını sağlamak intiharı ortadan kaldırmak açısından büyük önem taşır.
Antalya Ruhbilim Okulu dünyada ilk kez intihardan tamamen arındırılmış bir şehir yaratma hedefiyle 12 Haziran 2012’de bu proje başlatmış bulunuyor. Antalya’da intiharların tamamen ortadan kaldırılması amacıyla bugüne kadar pek çok çalışma yürütülmüş, toplumun değişik kesimlerine hem medya aracılığıyla hem de doğrudan temas kurularak bu projenin amaç ve hedefleri iletilmiştir.
Psikoterapi Ulaştırma Programı da bu kapsamda başlattığımız, Antalya’da intiharı düşünen, depresyon ve intihara yol açan diğer sorunlarla boğuşan bireylere ulaşmak ve sorunlarının çözülmesi için destek sunmak üzere geliştirdiğimiz bir eğitim programıdır. Her pazartesi saat 18:00-20:00 arasında gerçekleştirdiğimiz Ruhbilim Dersleri halka açık ve ücretsizdir. Amaç bilgilerin halka ulaşması, yardıma gereksinim duyan insanlara ulaşmanın mümkün olduğunun bilinmesidir. Psikoterapi Ulaştırma Programı ise kendi kendisinin terapisti olmak isteyenler için geliştirdiğimiz ücretli bir eğitim programıdır.
Bu programa katılmak ve Antalya Ruhbilim Okulu’nun bu hizmetinden yararlanmak isteyenlerin Antalya’da intiharın önlenmesini istemesi gerekmektedir.

Antalya Ruhbilim Okulu
Konyaaltı Caddesi 132. Sokak No:6
07050 Bahçelievler / ANTALYA
Telefon: +90 530 822 2057
E-Posta: yunusterapi@gmail.com