Home / Antalya Psikoterapi / Psikoterapi Antalya

Psikoterapi Antalya

Psikoterapi Nedir?

Psikoterapi, çeşitli özel ve çevresel faktörlerin etkisiyle psikolojik sıkıntılar yaşayan kişilere, yaşadıkları sıkıntılarının ne olduğunu anlamalarına, problemlerinin kökenleri hakkında içgörü ve farkındalık sağlamalarına ve problemin çözümüne yönelik desteğin verildiği bir yöntemdir.

Psikoterapi, bireyler için olabileceği gibi bütün aileyi veya çift ilişkileri için de olabilir. Bireylerin iletişim ve ilişki süreçlerinde yaşanan problemlerin ruhsal  kökleri, çocukluk travmaları ya da korkuları olabilir. Yaşanan sorunların, psikolojik, sosyolojik ve somatik boyutları olabilir.

Psikoterapi, kişilerin hayatlarında daha olgun davranmaları ve ruhsal ve duygusal dengeyi sağlamaları üzerine danışanlarla, duygu ve düşünce alışverişi kurularak yürütülen bir bilimsel çalışmadır.

Psikiyatristler, Psikologlar, Psikolojik Danışmanlar psikoterapi uygulayabilirler.

Psikoterapi yolu ile, kişilerin yaşadıkları duygusal çatışmalar çözümlenebilir. Bu çatışmaların neden olduğu kaygı ve gerginlikler, çökkün hisler, ruhsal uyum düzeyinin düşmesi gibi problemler de psikoterapi ile çözümlenebilir.

Bireysel ilişkileri daha da olgunlaştıran tüm teknik ve yöntemlere psikoterapi denilebilir.

Psikoterapi süresince, terapist ile danışan arasında kurulan ilişki temel alınarak, danışanın yaşadığı sorunlar üzerinde çalışılmaktadır.

Antalya Ruhbilim Okulu 1989 yılından beri psikoterapi hizmetleri vermektedir.

Bize ulaşın:

İletişim

Hakkında Antalya Ruhbilim

Check Also

psikologa ne zaman gidilir

Bireysel Psikoterapi Antalya

İnsanın bütün gayreti ve mücadelesi daha kaliteli bir yaşam, mutlu, huzurlu olmak, ve gereksinimlerini karşılamak …