Home / Antalya Psikoterapi / Ne Zaman Psikoterapiste Gitmeli?

Ne Zaman Psikoterapiste Gitmeli?

Antik Yunancada psyche sözcüğü, ruh, can, nefes anlamına geliyor. Therapia sözcüğü de iyileştirme, tıbbi tedavi anlamlarına gelir. Psikoterapi, bu iki sözcüğün birleşiminden oluşmuştur

Psikoterapi, terapist ile hasta arasındaki uzun süreli ve istikrarlı ilişkiyi temel alan bir iyileştirme metodudur. Psikoterapi yöntemi ve buna bağlı ruhsal teknikler çeşitli psikolojik rahatsızlıklar, blokajlar, engellemeler ve duygusal zorlukları tedavi etmek için kullanılır. Psikoterapinin esas hedefi ve amacı bireye rahatsızlık veren belirtileri kontrol altına almak veya ortadan kaldırmak, böylece bireyin yaşam kalitesini yükseltmektir. Bu şekilde hastanın daha işlevsel olması amaçlanır. Bununla birlikte psikoterapi bireyin mutlu, huzurlu, dengeli, sağlıklı hissetmesini sağlamak ve anlamlı bir yaşam sürmesini sağlamak maksadıyla da başvurulan bir yol ve yöntemdir.

Psikoterapi, bireyin günlük yaşamında başa çıkmakta zorluk çektiği sorunları, zorlukları, tıbbi hastalıklar, sevilen bir yakının kaybı, depresyon veya yeme bozuklukları gibi belli psikiyatrik rahatsızlıkları, travma gibi problemlerin engel haline gelmesini önlemek için yardımcı olmaya çalışır. Psikoterapi, bireylerin hayatını eskisi gibi işlevsel ve sağlıklı bir şekilde sürdürmesine engel olabilecek herhangi bir durum psikoterapiye başvurmak için geçerli bir nedendir.

Antalya Ruhbilim Okulu ve Doktor Murat Kemaloğlu, 25 yılı aşkın bir süredir Antalya’da psikoterapi hizmetleri vermektedir. Dünyanın dört bir yanından gelen hastalarına geliştirdiği çeşitli ruhsal tekniklerle tedavi hizmeti veren Antalya Ruhbilim Okulu’nun hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız bizi arayın.

Telefon : +90 530 822 2057

E-Posta : yunusterapi@gmail.com

 

Hakkında Antalya Ruhbilim

Check Also

Psikoterapi Nedir? Antalya’da Psikoterapistler

Psikolojik sıkıntılar yaşayan bireylerin, yaşadıkları sıkıntılarının ne olduğunu anlamalarına, problemlerinin kökeni hakkında içgörü edinmelerine ve …