Home / Kuantum Bilincinin Bilimsel Temelleri

Kuantum Bilincinin Bilimsel Temelleri

Olumlu deneyimler yaratmak elimizde mi? Hiç farkında olmadan gelecekteki deneyimlerimizin temellerini bugünden atıyor olabilir miyiz? Düşüncelerin gerçekten bir gücü var mı, varsa nasıl bir güçten bahsediyoruz?

 

Tüm bu soruların yanıtları için tahmin yürütmeye gerek yok. Bu konularda yapılmış bilimsel çalışmalar bizlere soyut gibi gelen bu konuların somut bilimsel dayanaklarını gözler önüne seriyor.

 

Bu araştırmaların kaynağı olan kuantum fiziği mekaniği ve felsefesi bizlere yaşamımızı daha donanımlı ve mutlu geçirmemizi sağlayacak ipuçları veriyor. Bu ipuçlarını gündelik yaşantımızda arzu ettiğimiz sonuçlara dönüştürebilmek ise konuya ne kadar inandığımız ve odaklanabildiğimize bağlı.

 

Pek çoğumuz için bugüne kadar almış olduğumuz eğitimler, “holografik evren” kavramına bağlı yeni gelişmeleri kabul etmek ve bunlardan faydalanmak için gerekli olan zihinsel esnekliği bize sağlayamayabiliyor. Bu nedenle bilimsel çalışmalar ve bulguları öğrenmek bizlere hem kendi gücümüz ile yeniden bağlantı kurmak hem de evrensel sistemi mantık yoluyla kavrayabilme imkanı sağlıyor.

 

Eğitim İçeriği:

–          Kuantum Bilinci’nin temelindeki farklı bilimlere bakış

–          Kuantum mekaniği ve felsefesine giriş

–          Noetik bilimler

–          Zihin gücüne dair araştırmalar

–          Düşüncenin maddelere, insanlara ve olayları etkilemek

–          Dünyanın manyetik alanı ve düşünce etkileşimi

–          Zihinsel ve ruhsal hafıza çalışmaları