Home / Antalya Psikoterapi / Klinik Psikoloji

Klinik Psikoloji

Klinik psikoloji, bireyler ve aileler için sürekli ve kapsamlı zihinsel ve davranışsal sağlık bakımı sağlayan psikolojik özelliğidir; ajanslara ve topluluklara danışmanlık; eğitim, öğretim ve gözetim; ve araştırma tabanlı uygulama. Geniş kapsamlı bir uzmanlıktır – geniş psikopatolojiyi geniş kapsamlı içerir – kapsamlı ve psikoloji alanının dışında ve dışında geniş bir disiplin dizisinden bilgi ve beceri entegrasyonu ile işaretlenir. Klinik psikolojinin kapsamı, her yaştan, çoklu çeşitliliğe ve çeşitli sistemlere kadar geniş bir yelpazede yer almaktadır.
Alman Biliminin İleri Bilimsel ve Kuramsal Bilgisi Uzmanlığa
Psikopatoloji ve teşhis / müdahale konularının anlaşılması. Yaşam boyu ruhsal sağlık sorunları, psikopatolojinin sağlam bir anlayışına dayanmaktadır. Değerlendirme: kişilik testi verilerini ilave standartlaştırılmış değerlendirme önlemleri ile bütünleştirme ve sentezleme olanağı. Konsültasyon: diğer sağlık ve davranışsal sağlık ile danışma kabiliyeti intihar ve şiddet ile ilgili uzmanlar, sağlık uzmanları, meslek mensupları, meslek mensupları ve organizasyonlar. Araştırma Başvurusu: belirli araştırmalara katılmak ve klinik psikolojiye göre belirlenmiş alanlarla ilgili bilim, bilgi ve yöntemlerin eleştirel gözden geçirilmesi.
Klinik Psikolojide Mesleki Uygulamayı Tanımlayacak Parametreler
Nüfuslar
Bir uzmanlık olarak klinik psikoloji, ömrü boyunca ve etnik, kültürel ve sosyoekonomik geçmişlerden ve gruplar ve topluluklardan bireylere ve ailelere hizmet sunmaktadır.
Sorunlar / Sorunlar
Klinik psikoloji uzmanlığı, yaşam boyu bireylerin karşılaştığı davranışsal ve zihinsel sağlık sorunlarını ele alır:
Entelektüel, duygusal, psikolojik, sosyal ve davranışsal uyumsuzluk. Bulanıkluk ve rahatsızlık. Çok ince psikopatolojinin yanı sıra küçük düzenleme konuları.
prosedürler
Değerlendirme: Tanısal görüşme, davranışsal değerlendirme, psikolojik test önlemlerinin yönetimi ve yorumlanması Müdahale (birincil, ikincil ve üçüncül düzeyler): klinik hizmetler bireylere, ailelere ve gruplara Konsültasyon: diğer sağlık ve davranışsal sağlık profesyonelleri ve organizasyonları ile mesleki iç ve mesleki uygulama Araştırma: belirli araştırmalara katılma ve klinik psikoloji ile ilgili bilim, bilgi ve yöntemlerin eleştirel gözden geçirilmesi.

Hakkında Antalya Ruhbilim

Check Also

Obsesif Kompulsif Bozukluğun 10 Belirtisi

Gün içinde defalarca ellerinizi yıkamaktan kendinizi alamıyor musunuz? Milimetrik bir düzenle yerleştirdiğiniz eşyalarınızın yerleri değişecek …