Home / Crohn Tedavisi

Crohn Tedavisi

Crohn Tedavisinde Başarılı Sonuçlar

Antalya Ruhbilim Okulu 1989 yılından bu yana medikal psikoterapi alanında pek çok hizmet vermiştir. En ender rastlanan hastalıklarda yardımcı olmuştur, şimdi de bilgi transfer teknolojisi ile hizmet vermektedir.

Crohn Hastalığı, (Latince enterocolitis regionalis), kronik ve iltihabi bir bağırsak hastalığıdır.  Antalya Ruhbilim Okulu Crohn hastalığının tedavisi ve crohn hastalarına destek sunmak amacıyla çeşitli araştırmalar yapan bir kuruluştur. Antalya Ruhbilim Okulu Crohn hastalığınıntedavisi için geliştirdiği yeni yöntemle Crohn hastalarına sağlıklı bir yaşamın yolunu açmıştır.

Bilgi Transfer Terapisi ile Crohn hastalarının bu hastalıktan kurtulmalarını sağlıyoruz.

Crohn Hastalığı geleneksel tıp tarafından tedavisi olmayan otoimmün bir hastalık olarak tanımlanmaktadır. Bu tanıma bağlı olarak bir elin parmak sayısını geçmeyecek olan  ilaçlarla, son aşamada ise cerrahi yöntemlerle tedaviye yönelmektedir. Bağışıklık sistemini baskılayan bu ilaçlar ve bu tedavi metotları tedaviye dönük değil, hastanın sıkıntılarını azaltmaya yöneliktir ve çoğunlukla başarısız olmaktadır. Crohn ve İBH hastalarının yaşam kalitesi son derece olumsuz bir seviyeye inmekte, moral ve motivasyonu oldukça bozulan hastalar stresle boğuşurken hastalık daha da çekilmez bir hal almaktadır. Antalya Ruhbilim Okulu ender rastlanan bir çok hastalığın tedavisinde önemli hizmetlerde bulunmuştur. Bugün de Crohn hastalığının tedavisinde önemli gelişmeler kaydetmiş, bu hastalıktan mustarip bir çok insanın sağlıklarına kavuşmasına katkıda bulunmuştur. Antalya Ruhbilim Okulu olarak hasta doktor ilişkilerindeki sürekliliğin ve kalitenin tedavinin en önemli unsuru olduğuna inanmaktadır. Şimdiye kadar uyguladığı bütün tedavilerde aldığı sonuçlar da bunu doğrulamaktadır.

Crohn hastalığı tedavisi

 

Sindirim kanalının tamamını tutabilen, ancak en çok ince bağırsağı tutan bir hastalıktır.

Karında şişkinlik, gaz,  şiddetli karın ağrı, ishal,  dışkıda kanama, ileri dönemlerde fistül, eklemlerde ağrı, cilt lezyonları ile seyredebilen kronik bir hastalıktır.

İncebağırsak iç yüzünde yaygın ülserler ve iltihaplanma vardır. Buna bağlı olarak ileri dönemlerde bağırsakta daralma ve tıkanma meydana gelebilir.

Kısa zamanda kilo kaybı, kansızlık, iştahsızlık, halsizlik ve yorgunluk ortaya çıkar.

 

Crohn Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir?

Hastalığın oluşum nedenlerine dair pek çok teori vardır.  Genel kanı hastalığın nedeninin tam olarak bilinmediğidir.

Sağlıklı insanlarda ince bağırsak mukozasından vücut için zararlı olabilecek maddeler geçmez, emilmez. Fakat başta mantarlar olmak üzere bazı bakteriyal ve viral enfeksiyonlar, ince bağırsak PH’ının alkali olması gibi durumlarda bağırsak mukozasının geçirgenliğini bozar. Bu durumda vücut ile uyumsuz olan proteinler ince bağrsak mukozasından geçerek kana karışabilir veya ince bağırsak mukozası altında enflamasyona neden olabilirler.

Bizim uyguladığımız tedaviler ve aldığımız başarılı sonuçlar, Crohn Hastalığı’nın nedeninin,  ince bağırsak mukozasının geçirgenliğinin bozulması sonucu oluşan,  başka faktörlerin de etkili olduğu otoimmün bir hastalık olduğunu gösterdi.

Uyguladığımız tedavi yöntemi öncelikle hastalığa sebep olan faktörleri tespit etmeyi ve daha sonra yok etmeyi hedefler.  Bunun için çeşitli testler yapmaktayız. Çıkan sonuçlara göre tedaviyi planlamaktayız.

Daha sonra, geçirgenliği bozulan ince bağırsak mukozasının yapısının normale dönmesini sağlayan, nedene yönelik asıl tedaviyi  uygulamaktayız.

 

Ayrıntılı bilgi için bizi arayın.

Antalya Ruhbilim Okulu
Deniz Mahallesi Konyaaltı Caddesi. 132.Sokak No:6 , 07050 ANTALYA
Tel : +90 242 241 15 15