Home / Antalya Psikoterapi / Bireysel Psikoterapi Antalya

Bireysel Psikoterapi Antalya

İnsanın bütün gayreti ve mücadelesi daha kaliteli bir yaşam, mutlu, huzurlu olmak, ve gereksinimlerini karşılamak içindir. Yaşam akıp giderken insanların karşısına çeşitli zorluklar, engeller çıkabilir, yol kazaları yaşanabilir. Bu da insanın kendisini mutsuz, üzüntülü, çaresiz ve umutsuz hissetmesine yol açabilir.

Bazen geçmişte yaşanan bir acı deneyim, bir travma anne-baba veya çevrenin olumsuz tutumları, kişilik yapısından kaynaklanan anlam veremediği döngüleri, sevilen birinin kaybedilmesi, evlilikte veya yakın ilişkilerde yaşanan sorunlar, işyerinde yaşanan stres ve kaygılar, başarısız olma, önemli yaşam değişiklikleri, terk edilme, okulla ilgili sorunlar veya daha basit olduğunu düşündüğü fakat çözüm bulamadığı diğer sorunlarla,  karşılaşılan güçlüklerle, zorluklarla baş edememe yoğun acıya ve üzüntüye neden olabilir.
Hayat mücadelesinde bu tür sorunlar ve birçok üzücü olayla karşılaşılması anlaşılır bir şeydir. Bununla birlikte ortaya çıkan ve çoğu zaman nedeni tam bilinmeyen sıkıntılar, mutsuzluk ve huzursuzlukların uzun sürmesi yaşam kalitesini düşürür, kişinin çalışma ve aile hayatını olumsuz etkiler, duygu, düşünce ve davranışları sekteye uğratır. Bu durumda yaşanan çaresizlik duygusunun hayatının her alanında olumsuz yansımaları olmaktadır.
Bireysel psikoterapi; bireyin yaşadığı olumsuz duygularla ve çaresizlikle baş edebilmesini sağlamak, kendi iç dünyasındaki çatışmaları çözmesi, kendini keşfetmenin keyfini yaşaması, iç dünyası ile dış dünyasını bütünleştirmesi, dünyaya, olaylara farklı bir açıdan bakmasını sağlayan, kişilik yapısı ve soruna göre farklı psikoterapi teknikleri kullanılarak yapılan bir süreçtir.

* Kişilik Problemleri                      * Kayıp ve Yas
* Kaygı Bozuklukları                     * Depresif Ruh Hali
* Bağımlılıklar                                 * Panik Atak – Panik Bozukluk
* Özgüven Problemleri                * Fobiler
* Kronik Yorgunluk                       * Takıntı ve Zorlantılar
* Hipokondriyasiz                          * Travma Sonrası Stres
* İlişki Problemleri                        * Dürtü Kontrol Problemleri
* Konversiyon (Histeri)                * Uyku Sorunu
* Somatizasyon                              * Sağlıklı Düşünme ve Karar Verme
* İletişim Problemleri                   * Stres ve Öfke Kontrolü

Hakkında Antalya Ruhbilim

Check Also

Psikoterapi Nedir? Antalya’da Psikoterapistler

Psikolojik sıkıntılar yaşayan bireylerin, yaşadıkları sıkıntılarının ne olduğunu anlamalarına, problemlerinin kökeni hakkında içgörü edinmelerine ve …