Home / Blog / Antalya’da Depresyon Tedavisi

Antalya’da Depresyon Tedavisi

Depresyon (majör depresif bozukluk)

İlaçlar ve psikoterapi çoğu depresyon hastasında etkilidir. Birinci basamak doktorunuz veya psikiyatristiniz belirtileri hafifletmek için ilaç reçete edebilir. Bununla birlikte, depresyonu olan bir çok kişi aynı zamanda bir psikiyatr, psikolog veya diğer zihinsel sağlık uzmanlarından da yararlanmaktadır.

Şiddetli depresyonunuz varsa, hastanede kalmanız gerekebilir veya belirtileriniz düzelene kadar bir ayakta tedavi programına katılmanız gerekebilir.

Depresyon Tedavisinde Psikoterapi

Psikoterapi, durumunuz ve uzmanınızla ilgili sorunlarınız hakkında konuşarak depresyon tedavisinde uygulanan genel bir terimdir. Psikoterapi, konuşma terapisi veya psikolojik terapi olarak da bilinir. Antalya Ruhbilim Okulu 30 yılı aşkın bir süredir Türkiye’den ve dünyanın dört bir yanından gelen hastalara psikoterapi uygulamakta ve önemli başarılar elde etmektedir.

Farklı psikoterapi türleri, bilişsel davranışçı terapi veya kişiler arası terapi gibi depresyon için etkili olabilir. Zihinsel sağlık uzmanınız diğer terapi türlerini de tavsiye edebilir. Psikoterapi size yardımcı olabilir:

Bir kriz veya diğer mevcut zorluklara göre kendinizi ayarlayın
Olumsuz inanç ve davranışları tanımlayın ve bunları sağlıklı, olumlu olanlarla değiştirin.
İlişkileri ve deneyimleri keşfedin ve diğerleriyle olumlu etkileşimler geliştirin
Sorunların üstesinden gelmenin ve çözmenin daha iyi yollarını bulun
Depresyonunuza katkıda bulunan sorunları belirleyin ve bunu daha da kötüleştiren davranışları değiştirin
Hayatınızda bir memnuniyet ve kontrol hissi kazanın ve umutsuzluk ve öfke gibi depresyon semptomlarını hafifletmeye yardımcı olun
Hayatınız için gerçekçi hedefler belirlemeyi öğrenin
Sağlıklı davranışları kullanarak sıkıntıya tolere etme ve bunları kabul etme becerisini geliştirin

Doktor Murat Kemaloğlu Başkanlığındaki Antalya Ruhbilim Okulu, Antalya’da depresyon tedavisi için her zaman başvuracağınız bir adrestir. Bize ulaşın, size yardımcı olalım.

Hakkında Antalya Ruhbilim

Check Also

Obsesif Kompulsif Bozukluğun 10 Belirtisi

Gün içinde defalarca ellerinizi yıkamaktan kendinizi alamıyor musunuz? Milimetrik bir düzenle yerleştirdiğiniz eşyalarınızın yerleri değişecek …