Home / Antalya Psikoterapi / Antalya Psikoterapi

Antalya Psikoterapi

Psikoterapi, bir bireyin refah ve zihinsel sağlığını iyileştirmeyi, acı veren davranışları, inançları, zorlayıcı duygu ve düşünceleri çözmeyi ya da hafifletmeyi ve ilişkileri ve sosyal becerileri geliştirmeyi amaçlar. Belli psikoterapiler, teşhis konulan bazı zihinsel rahatsızlıklar için kanıt olarak kabul edilir.

Farklı birçok psikoterapi tekniği vardır; bazıları küçük varyasyonlar olmakla birlikte bazıları psikoloji, etik (nasıl yaşanır) veya teknikler üzerine çok farklı düşünceler üzerine kurulmuştur. Çoğu, danışan ile terapist arasında bire bir oturumlar içerir ve bazıları aileler de dahil olmak üzere gruplarla yürütülür. Psikoterapistler, psikiyatrlar veya psikologlar gibi zihinsel sağlık uzmanları olabilir veya çeşitli geçmişlerden gelebilir ve hukuki düene bağlı olarak, yasal olarak düzenlenir, gönüllü olarak düzenlenir veya düzensiz olabilir.

Hakkında Antalya Ruhbilim

Check Also

Psikoterapi Nedir? Antalya’da Psikoterapistler

Psikolojik sıkıntılar yaşayan bireylerin, yaşadıkları sıkıntılarının ne olduğunu anlamalarına, problemlerinin kökeni hakkında içgörü edinmelerine ve …