Home / Antalya Psikoterapi / Psikoterapi Herkese Lazım Olabilir

Psikoterapi Herkese Lazım Olabilir

Herkes için Psikoterapi Mümkün mü?

Günümüzde gerek tıbbi çevreler, gerekse de toplumla bilimsel olarak ilgilenen kesimler bireyin ruh sağlığının en az fiziksel sağlık kadar önemli olduğunu ve toplumsal huzurun temel taşlarından birini oluşturduğunu kabul etmektedir. Psikoterapi, bireylerin ruh sağlıklarını destekleyen ve de hayatın getirdiği gerçekler karşısında sağlıklı ve sağlam durmalarını hedefleyen müdahalelere verilen isimdir. Psikoterapiyi diğer ruh sağlığı güçlendirme, destekleme ve müdahale yöntemlerinden (örneğin ilaç tedavisi gibi) farklı kılan kişide yol açtığı kalıcı ve sürekli değişimdir. Bu yönü ile bireylerin ruhsal sağlıkları için derin ve zengin bir yöntemler yelpazesi sunmaktadır.

Ancak, psikoterapi son derece emek yoğun bir iştir. Ülkemizde ise insanların yeterince yararlandığı söylenemez. Antalya Ruhbilim Okulu psikoterapi hizmetleri veren bir kuruluştur. Antalya’da psikoterapi hizmetlerinden yararlanmak isteyenler bize ulaşabilir.

 

Hakkında Antalya Ruhbilim

Check Also

Psikoterapi Nedir? Antalya’da Psikoterapistler

Psikolojik sıkıntılar yaşayan bireylerin, yaşadıkları sıkıntılarının ne olduğunu anlamalarına, problemlerinin kökeni hakkında içgörü edinmelerine ve …